رشته‌های تخصصی

اول از همه بگم که اگه از خون و چرک و....می‌ترسيد٬اگر طاقت ديدن ناراحتی مريض و يا مرگ را نداريد٬اگر نمی‌توانيد بی‌خوابی بکشيد٬اگر نمی‌توانيد در هفته بيش از ۱۰۰۰ صفحه درس بخونيد٬اگر زود پير نشدن برايتان مهم است٬اگر می‌خواهيد زود به زندگی و پول و خلاصه به سر و سامون برسيد لطفا از ۱۰ کيلومتری رشته پزشکی رد هم نشويد!
دوم هم باز بگم که پزشکی رو بی‌خيال بشيد.
سوم:حالا فرض می‌کنيم که شما اين خريت!!!!را انجام داده‌ايدو وارد رشته پزشکی شده‌ايد.برای ادامه تحصيل و گرفتن تخصص چند راهنمايی براتون دارم که اميدوارم مفيد باشه:
۱-اگه اهل هيجان نيستيد٬اگه نمی‌تونيد سريع تصميم بگيريد٬اگه از کارهای aggressive خوشتون نمی‌ياد٬اگه دنبال پول زياد و بی‌دردسر هستيد و اگه....دور رشته‌های جراحی را خط بکشيد.
۲-اگه آدم ماخوذ به حيايی هستيد به رشته اورولوژی و زنان نرويد.
۳-اگر دختر هستيد و يا از بنيه جسمانی قوی‌ای برخوردار نيستيد٬اگر تو زندگيتون به دنبال تنوع هستيد به ارتوپدی حتی فکر هم نکنيد.
۴-اگر آدم دل‌رحمی هستيد(در حد يک پزشک نه يک آدم ‌معمولی)به رشته اطفال و انکولوژی و هماتولوژی نرويد.
۵-اگه نمی‌تونيد سرجای خودتون بند بشين و همچنين اعتقاد دارين که فقط ديدن مريضه که شما رو زنده نگه می‌داره دور راديولوژی و پاتولوژی و پزشکی قانونی رو خط بکشيد.
۶-اگر رياضی و حساب و کتابتون ضعيفه(باز هم منظورم در حد يک پزشکه٬وگرنه همه پزشکها حساب و کتابشون زير حد نرماله!)و همچنين صبر و حوصله‌تون کمه و نمی‌تونين زجرکش‌ شدن مريضتون رو ببينيد به طور کلی تمام رشته‌های داخلی رو بی‌خيال بشيد.
۷-اگر ريزش مو داريد و احتمال طاس شدن شما زياد است بهتره به رشته پوست نرويد.
۸-اگر گوشهای ضعيفی داريد به رشته قلب و ريه فکر هم نکنيد.
۹-اگه عينک خودتون ته استکانيه لطفا چشم پزشکی نرويد!
۱۰-اگر حوصله حرف‌زدن و سرو کله زدن با‌مريض رو ندارید و نمی‌تونين آرامشتون رو حفظ کنيد؛به روانپزشکی نرويد.
۱۱-اگر نمی‌خواهيد نفر دوم باشيد بيهوشی را انتخاب نکنيد.
۱۲-اگه چيز ديگه‌ای هم به ذهنتون می‌ياد بگيد.
۱۳-از من به همه شما نصيحت همين الآن از رشته‌تون انصراف بديد و برين سر خونه و زندگيتون!...چی؟اين کار رو نمی‌کنيد؟....ای بابا!مگه از جونتون سير شدين؟ها؟....چی؟براتون مهم‌نيست؟!!!!......جهنم!!!...پس بايد بگم که شما هم مثل من٬ خر و يکدنده هستيد!!!!09.gif15.gif03.gif
----------------------------------------
شرمنده‌دوستان‌غير‌پزشکم‌اگه‌مطلب‌کمی‌اختصاصی‌بود!08.gif

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عقیق

سلام،بفرمايين دور از جون هرچی دکتره پس برن يه راست با يه بليط يه طرفه اون دنيا...بلاخره هرکی خربزه نوش جون ميکنه بايد پای بيدبيد لرزيدنشم بشينه..اونم مشهدی شو...خدا قوت پدر جان(;;...در ضمن بد نيست گاهی با حال و هوای جنابان دکتران آينده آشنا بشيم...ولی يه چيزی، کی ميگه دکترا حساب و کتابشون خوب نيست؟آها اخه مجال شمردن ندارن:)))))...البته اونايی که ميشناسيم که ديگه کار کشتن!!!!

گلناز

دوروز ديگه ميامو کامنت ميدم.فعلن واسه دو روز خدافظ

Arezou

جالب بود . اصولا چون هنر خوندم خيلی هم با پزشکی سازگاری نداشتم و ندارم . تصميم گرفتم اگر برای بار دوم زاده شدم و به زندگی برگشتم رشته باستان شناسی يا معماری سنتی را بخونم . با اين تفاسير از گزينه ششم که همانا يک چيزی در حد وراجی کردن و صبر و حوصله برای شنيدن حرف بود خوشم مياد . برای بار سوم زاده شدن و زندگی شايد روی روانشناسی فکر کردم :)

son of the Nile

MEDICINE is an ART and a SCIENCE.The real artists and scientists are DOCTORS.

Hamid

شما مطمءنی پزشکی؟؟...والا طريقه نوشتاری شما در حد يک اّدم ابله و بيسواده...و شايد هم همون(خری) که خودتون اشاره کردين!!

kamal

بابا بی خيال پدر ضد حال ميزنی يااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

هادی

سلام. فقط ميتونم بگم جانا سخن از زبان ما ميگويی.LTema32AFara1 يا هو

اروس

واقعا هم همين طوره!‌ با همین تجربه استیجری می تونید برید به جی پی های متقاضی رزیدنتی مشاوره بدین! - اونی هم که دری وری گفته بسپرید به همون خواجه عبدا... انصاری!

افشین سیا

به نظر من مطلب ايشون به جز اون يکی ۲ موردی که به دانشجويان رشته پزشکی اهانت کردن و اّنها را خر خطاب کردن جالب بود...حميد هم لابد اول کار پزشکيه

بابک ( وبلاگ اوشو )

اون پولی رو که ميخوای خرج تحصيلت کنی بده باهاش برات کار کنن ، صدی پنج ( لا اقل ) سوش رو بگير ، دستتو بکن تو جيبت ، .............. بکن ، حا لشو ببر ... بعدم .. فکر نکن حالا رشته ها ی ديگه ای که من و علی و حسن و حسين و تقی و نقی و زری و پری و فی فی و می می و پريسا خونديم و ۴ ساله تموم شده همچينی چيز دندون گيره ... فقط پاپا و ماما دلشون خوشه که شازده ميره دانشگاه ....