نوستالژيا ۸

و‌مطلب‌قديمی‌ای‌ديگر...يک‌داستان‌که‌هنوز‌هم‌خيلی‌دوستش‌دارم....داستانی‌بود‌با‌عنوان‌چند‌صحنه‌که به‌تاريخ‌۹‌مهر‌۱۳۸۲‌در‌نم‌نم‌نوشته‌شد.....وای‌چقدر‌زود‌اين‌همه‌مدت‌گذشت!!!!.....:‌ ‌
صحنه اول؛کنار يک دکه روزنامه فروشی:
-سلام عزيز....-سلام خوبی؟چی شد؟قبول شدی؟...-(شادی و شعف)آره قبول شدم‌.
-(از صدا به وضوح شادی احساس می شود)راست می گی؟چی؟...-(غرور و شعف)پزشکی شهيد بهشتی...-وای چقدر خوشحالم عزيزم.مبارکه.حقت بود....-ممنونم.تو هم به من خيلی کمک کردی؛لحظاتی که نياز به يکی داشتم که آروم بشم اين تو بودی که به من آرامش می بخشيدی.....
-(شادی)....بايد شيرينی بدی خره!...-چشم همين بعد از ظهر!
وقرار می گذارند(پدر:مهم نيست کجا!)
صحنه دوم؛ظهر؛در منزل:
بعد ازشادمانی اوليه؛مشغول نهار می شوند.....زنگ تلفن!
الو...سلام بابايی...چطوری؟...چی؟!!!....کی؟!!!!.....وای!....کجايين الآن؟!!!.....باشه الآن....خداحافظ!
-کی بود؟...-بابابزرگ بود...می گفت...می گفت...-()چی می گفت؟..
-هيچی گفت دوباره قلب مامان بزرگ گرفته و بردنش بيمارستان...-!!!...کدوم بيمارستان؟...-بيمارستان مدرس؛بخش قلب
صحنه سوم؛بيمارستان مدرس؛بخش قلب؛عصر!
-(غضب وبغض و التماس)آقا؛دکتر نيومده؟مامانم داره از دست می ره....
-(بی تفاوت)زنگ زديم پاويون...داره می ياد...
-پس کی می ياد ؟...ما الآن دو ساعت و نيمه که اينجاييم...پس اقلا بذارين مامانم رو ببريم به بيمارستان ديگه(پدر:يعنی خصوصی؛به نظر من حق داره. نه؟)
-داره می ياد ديگه...الآن اگه مريض رو تکون بدين حالش بدتر می شه و خطرناکه..اگه می خواستين ببرين بيمارستان خصوصی بايد همون اول می بردينش...تازه کجا بهتر از اينجا؟!!!..مدرس مرکز قلبه!!!!(پدر:مثلا!)
-خب پس چرا به مريض نمی رسند؟..-اينجا دولتيه...مريضهای ديگه هم هستن....فقط مريض شما که نيست...تازه پزشک هم حق داره يه کم استراحت کنه يا نه؟(پدر:به نظر شما راست می گه؟!)
يهو صدای بلندگو:
کد آبی در بخش قلب...کد آبی در بخش قلب....کد آبی در بخش قلب....(پدر:يعنی مريضی در بخش قلب ايست تنفسی و قلبی کرده وهمه بيمارستان به کمک بشتابند!!!)
صحنه چهارم؛بيمارستان مدرس....تو راهروی بيمارستان...غروب!
-الو!(پدر:که از صد تا زهرمار هم بدتره!)-سلام عزيز...-چی شده؟چرا نيومدی سر قرار؟!!-قرار چيه بابا؟-الو!چی شده؟چرا گريه می کنی؟کجايی اصلا؟..-بيمارستان!(پدر:سلاخ خونه يا جلادخونه!)
-اونجا چی کار می کنی؟چه اتفاقی پيش اومده؟...-مامان بزرگم....-خب؟..-هيچی تموم کرد...تموم کرد..تموم....-چی؟!!!
-کشتنش...پزشکها کشتنش....کشتنش...اگه می دونستم پزشکی اينطوريه هرگز نمی رفتم...هرگز..لعنت به اين رشته که آدم رو اين قدر سنگدل و بی تفاوت به آدمها می کنه...از اين رشته متنفرم وباز  گريه17.gif
***********************************************************
(باز‌هم‌می‌گم)شايد می خواين بگين که اينجا به نيمه خالی ليوان نگاه کردم و ....می دونم...نيمه پر ليوان رو که همه می دونن:پزشکی مقدس است واز اين حرفها...ولی اين هم می تونه واقعی باشه يا بهتر بگم واقعی هست....دوستان و همکاران عزيزم کمی به اين فکر کنين...به مسوليتی که به هر حال رو دوشتونه...جون آدم کم چيزی نيست!15.gif

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
zendOOOOOOOOOOOOOOOOOni

سلام پدرجون....ممنون از کامنتت ممنون ....مرسی که گقتی اين که منو ديونه کرد.در مورد پستت هم بايد بگم که واقعا حق با شماست...... نميشه چيزی گفت.

.

پدر جان ! همه جا بد و خوب هست جز اینکه که وقتی دکتر بد به پست خودت خورد ، خوبهایی هم که بالاخره تو این شهر بد زده ! پیدا میشن بد نکنی چاره اي نيست. مهم اینه که الان نظرت چیه ؟ بعد از يک سال و نيمی که از اون جريان گذشته ؟ خدایی همه دکترها یا دکترای آینده ای که اين اطراف ميشناسم و میشناختم ( مال آبادی خودمون يعنی SBU ) و تو اينترنت مينويسن يا سايت دارن آدمهای نازنینین.خداکنه تو حرفشونم همينطوری بشن.

amir

منم يه داستان واقعی ...تو وبلاگم گذاشتم/....///...ولی قبول داشته باش که ادم ها خوب و بد دارن......

mahya

خوب به هرحال اگه ادم بگرده تو همه ی شغلا يه همچين ادمايی هستن..اونقدر ادمای سواستفاده گر هستن که خدا ميدونه البته به همون اندازه ادمای خوبم ممکنه باشن...راستی منم اپ کردم ..

maryam

سلام.ممنون که به من سر زدی. در مورد اين مطلب بايد بگم حق با شماست .مسئو ليت يه واژه ء گم شده است....

کوروش

خيلی هم اغراق نکردی ..به نظرم اين واقعيتيه که داره هر روز در خيلی از بيمارستانهامون اتفاق ميوفته و ما (پزشکها) وقتی عمق داستان رو مي‌فهميم که خودمون بريم اونور ميز و جای مريضها باشيم. به هر حال ...

meisam

نميدانم چه حد داستانت داستان است.ولی متاسفانه من چند مورد با حقايقی از اين دست مواجه شدم که نوز پشتم ميلرزد