حرف ۱۷۶

همواره‌چيزی‌برای‌ما‌باقی‌می‌ماند‌که‌متعلق‌به‌خودمان‌باشد‌و‌برای‌داشتن‌و‌بدست آوردنش‌زحمت‌کشيده‌باشيم٬اگر‌چيزی‌که‌داريم‌متعلق‌به‌ما‌نباشد‌و‌بی‌زحمت‌بدست ما‌رسيده‌باشد٬دير‌يا‌زود‌از‌دست‌می‌رود‌و‌نيست‌می‌شود.
هر‌چند‌که‌می‌دانم‌آخر‌و‌عاقبت‌ما‌خاک‌است٬همه‌از‌خاکيم‌و‌به‌خاک‌بر‌می‌گرديم.

/ 15 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عقیق

سلام،آنچه دردست ما به وديعت گذارده شده است،زاد و توشه ايست که با آن آزموده ميشويم...انسان هر آنگاه که خود با زحمت بيابد ،حفظش ميکند و هر آنچه که لطفی و کرمی باشد را خواهد باخت و در آخر همه از اوييم و به سوی او باز خواهيم گشت...پس چرا اين همه طمع؟ دنيا زيباست کاش به زيبايی با آن رفتار ميکرديم!

yaloosh

يعنی همون باد آورده را باد می برد.....

بنده خدا

ببخشيد ولی بنده اصلا و ابدا ربط اين دو بخش نوشته ات رو نفهميدم! در مورد اوليهم از قديم گفتند که باد آورده رو باد می بره. در مورد کامنتی هم که برام داده بودی بايد بگم که اين سوال من هم هست؟! چرا همه چيز سخت رو ميذاری به عهده من؟!

باز باران ...

وای به روزی که چيزی را با زحمت بدست آوريم ولی يکی خيلی آسان از ما بدزدد و از آن خودش کند . من فکر میکنم آخر و عاقبت ما باد میباشد همانطور که اول ما نيز همچو باد بود . شاد و پيروز باشی .

فائزه

ولی ای کاش هميشه اين جمله را در نظر می گرفتيم.

گلناز

سابوليکوم بالاخره موفق به رويت اين کامنت دونی شدم...راستی مردم اين حرف ۱۷۶ نيستا.من ميدونم.اين پدر داره جر زنی ميکنه.۱۷۶ يه چيزه ديگه س .من ميدونم...؛)

Dr.A.S... Leo

درود! زدی تو کار عرفان و فلسفه! چه خبره؟

elaheye mehr

سلام مرسی که به من سر زدی من آپديت کردم در ضمن جمله جالبيه

امیــــــــــــــــــــــــد

سلام پدر .. خوشحالم که بازم اومدم زير نم نم ... حرف های کوتاه و قشنگت رو خيلی دوست دارم .. حرف ۱۷۵ خيلی زيبا و گيرا بود ... بازهم اگه به روز کردی ما رو دعوت به چند لحظه نم نم بکن .. موفق باشی پدر .. منم به روز کردم .. به اميد ديدار .. امیــــــــــــــــــــــــد

ايزدي

سلام عزيز بلاگ زيبائي داري .لطفن سري هم به ما بزن چون هر روز UPdate ميكنيم.منتظرم