حال و ضدحال ۲

من از دوستان خواهش کردم کمتر به هم بدو بيراه بگويند و بجايش به موضوعی بپردازند..اين هم نتيجه توصيه من به اين دو عزيز:

حال:

همانگونه که فکر می کردم و به پدر نیز اخطار داده بودم این دکتر جرج شمشیر را از رو بسته است و از همان اول شروع به هیاهو و جار و جنجال کرده و جو این صفحه را متلاطم نمود....مرا با این کودک کاری نیست چرا که بحث کردن و دهن به دهن شدن با این تازه کار را دور از شان و شخصیت اجتماعی و کاری خود می دانم،آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟

بگذریم،امروز تصمیم گرفتم در مورد یکی از پدیده های دنیای معاصر حرف بزنم.بلی،منظورم ساختمانهای بلند است که امروزه مثل گیاهانی خودرو و هرزه در گوشه و کنار شهرمان سبز شده اند.این ساختمانهای بلند به نظر من معایب بسیاری دارد که به نفع عموم است از چنین ساختمانهایی دوری کنند چون معتقدم:

1-ساختمانهای بلند موجب بر هم زدن نظم و زیبایی شهر ها و در نتیجه زشت شدن شهر می شوند.

2-دیدن ساختمانهای بلند موجب وحشت عده ای خاص می شود و در نتیجه مشکل اجتماعی به وجود می آورد.

3-ساختمانهای بلند موجب دردسر و اضافه کاری شهرداری می گردد و باعث می شود بخاطر سروکله زدن با سازندگان این ساختمانها مقدار زیادی از وقتشان تلف شود.

4-ساختن ساختمانهای بلند بیشتر طول می کشد و انتظار برای به پایان رسیدنش برای ما ایرانیها که بی صبریم،سخت است.

5-ساختن این ساختمانها مستلزم داشتن پول و امکانات زیادی چون آب و برق و گاز و ...می باشد که فراهم آوردن این شرایط کار سختی است.

6-ساختمانهای بلند،پرجمعیت ترند و سرو صدای زیادی در آن به گوش می رسد که مخل آسایش و آرامش ساکنان آن است.

7-و همه می دانند هر چه جمعیت بیشتر باشد،مشکل و برخوردها و درگیری هابیشتر می شود و این از لحاظ اجتماعی اصلا خوب نیست.

8-در مواقع زلزله معایب ساختمانهای بلند بیشتر به چشم می آید چون هم احتمال خرابی این ساختمانها بیشتر است و هم اینکه ساکنین این ساختمانها فرصت و شانس کمتری برای فرار و نجات دادن جان خودشان دارند.

9-ساختمانهای بلند ریسک خودکشی را در ساکنینش بالا می برد.هر روزه در روزنامه ها خبر خودکشی یک نفر که خودش را از چنین ساختمانهایی به پایین می اندازد را می خوانیم.

10-ساختمانهای بلند همواره تو چشم مردم است و کوچکترین اتفاقی که در آن می افتد به اطلاع عموم می رسد و در نتیجه ساکنین آن آزادی عمل ندارند.

11-اصولا ساختمانهای بلند برای مصرف شخصی و بر طبق اصول مهندسی و زیبایی ساخته نمی شوند و جای مناسبی برای زندگی کردن نیستند.

12-و در پایان اینکه ساختمانهای بلند خطر حمله عوامل القاعده را بیشتر می کند.11 سپتامبر رو که فراموش نکردین؟

با امید روزی که دیگر این پدیده های محیر العقول را در شهرمان نبینیم.

ميرفندرسکی

----------------------------------------------------------------------------

ضدحال:

 

با خبر شدم که میرفندرسکی در مورد معایب بلندی ساختمانها افاضه فضل نموده است،در نتیجه من که کارم نقش بر آب کردن توطئه های این مزدور قلم به دست است،نکاتی در مورد محاسن بلند بودن ساختمانها به ذهنم رسید که به رویت حضورتان می رسد،امید است تا این بی خرد دیگر در زمینه ای که از آن اطلاعی ندارند،باب سخن نراند.

و اما،ساختمانهای بلند اتفاقا خیلی هم خوب می باشند چرا که:

1-هر چه ساختمان بلند تر باشد،بیشتر در دید مردم است و اصولا ساختمانهایی معروف و مشهور هستند که بلند تر باشند.

2-از لحاظ اقتصادی،ساختن این سازه های بلند به نفع سازنده است،هر چه ساختمان بلندتری بسازند پول بیشتری نصیبشان می شود.

3-از لحاظ اقتصاد عمومی نیز ساختمانهای بلند به نفع جامعه است،چون شهرداری به ازای هر یک طبقه بیشتر،پول اضافه تری می گیرد و به این ترتیب پول بیشتری جهت زیبا سازی شهر به دست می آید.

4-ساکنین ساختمانهای بلند از نعمت دیدن منظره ای بهتر و دلپذیرتری برخوردار هستند و به هر حال افق دید بهتری دارند،که این افق دید بهتر و بیشتر موجب تعمق و تفکر بیشتراین افراد و در نتیجه بهتر زندگی کردن این افراد می شود.

5-افرادی که در طبقات بالای ساختمانهای بلند زندگی می کنند هم کمتر سر و صدای خیابانها به گوششان می رسد و هم اینکه از هوای پاکیزه تری استفاده می کنند،در یک کلام با آلودگی هوا و صوتی کمتری مواجه می شوند.

6-از لحاظ ایمنی جانی ساختمانهای بلند برتری دارند،چرا که در مواقع زلزله ساکنین این ساختمانها،زودتر و بهتر زلزله را احساس می کنند و در نتیجه می توانند زودتر جانشان را نجات دهند.

7-از لحاظ ایمنی اقتصادی نیز ساختمانهای بلند برتری دارند،چرا که سرقت از طبقات بالای این ساختمانها کاری بسیار سخت و دشوار است و از این لحاظ ساکنین این ساختمانها آرامش فکری بیشتری دارند.

8-ساختمانهای بلند اصولا پرجمعیت هستند،در نتیجه ساکنین آنها همسایه بیشتری دارند که باعث ایجاد آشنایی ها و رفت و آمد های بیشتری می شود و لحظات تنهایی شان بسیار کمتر می شود،واین بسیارخوب است چرا که همه می دانند تنهایی چقدر بد است و چقدر می تواند موجب تباهی و فساد شود.!

9-ایضا این زیاد بودن همسایه ها موجب می شود زمانی که یک خانواده برای پسرشان دنبال زن می گردند،هی این ور و اون ور نروند و دور دنیا رو نچرخند،بالاخره توی یکی از این خونه های اون ساختمان دختر مناسب پیدا می شود!

10-و باز هم ایضا!!!بودن این همه همسایه موجب پشتگرمی ساکنین این ساختمانها در مواقع سختی و مشکلات می شود.کیست که با فواید همسایه داشتن مخالف باشد؟

11-وخلاصه اینکه اصولا هر چیزی بلندش بهتر و مطلوب تر است!مثل خط کش،نیزه،میخ،لوله،کوه،نردبان،زبان و مناره و ...و کسی از بلند بودن چیزی ضرر نمی کند!!!

و در پایان نتیجه می گیریم که ساختمانهای بلند از لحاظ پرستیژ،جانی،روانی،اقتصادی،اجتماعی،امنیتی،فرهنگی و سیاسی!!!!بسیار مفید و خوب است و ضررهای بسیار بسیار ناچیز و کمی داردو من دیگر حرفی ندارم وتا مطلبی دیگر و ضدحالی دیگر بدرود!

دکتر جرج

*از دوستان خواهشمند است اينقدر طولانی ننويسند٬متشکرم(پدر)!

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دکتر سینوحه

سلام خیلی مطلبتون جالب بود. البته قبلیه . می بخشید که رعایت نکردم و تو تاپیک قبلی این کامنتو ندادم . اما به هرحال انقلاب فرانسه از موضوعات بسیار جالب تاریخه . اما من بیشتر در مورد انقلاب فرانسه از طریق پیشگوییهای نوسترآداموس اونو دنبال میکردم چون تقریبا تمام مطالب پیشگویی کرده. شاید بعدا در مورد اون پیشگوییها بنویسم. اما مطلب واقعا جالب بود ولی میتونست جالبتر باشه! خوب دیگه زیاد گفتم. فقط با اجازتون لینکتون رو هم تو وبلاگ جدیدم گذاشتم. امیدوارم موفق باشید

هدي

ولی مورد آخريه ميرفندرسکی خيلی به جا بودا...نميشه نفی کردش :دی!

محمود

سلام وب نازی داری خیلی قشنگه منتظرتم

cockatoo

با مادر خانمی موافقم!!!با يک نگاه سطحی فهميدم که انگاری تریپ نوشتن فرق کرده(برای اين نتيجه گيری خيلی به مخم فشار اوردم!!!:دی)بعدا بايد بخونم ببينم چه خبره اينجا....راستی پدر دير دير سر ميزنی!!!فعلا بای تا بخونم اينجارو...

Mahda

آقای پدرحق دارن خوب! سنگين ننويسين ديگه! ای بابا!:D

Heaven Searcher

سلام... خوبی ... ممنون که اومدی و نظر دادی ... در مورد نظرت راجع به موضوع وبلاگم هم باهات موافقم.. نمی دونم توی اين خيانت چی هست که همه ازش متنفر هستن.. والا در مورد مطلب آخرت هم نمید ونم بگم کدوم یکیشون راست می گن .... به هر حال هميشه موفق باشي

agheegh

سلام اميدوارم حالت خوب باشه....هر وقت برگشتم سر جام بهت مرتب سر ميزنم...هنوزدر سفرم :)

احمدرضا از ديار غربت

سلام دوست عزيز.وبلاگ زيبايی داری به همراه نوشته های زیبا . به منم سر بزنی خوشحال می شم.اگر هم با تبادل لينک موافقی اعلام کن. منتظرتم. خداحافظ...

دلبند

سلام مطالبتونو حتما تو پایان نامم میارم جالب بودن