اورکات!

خب٬يه مدتی از ورود اورکات به ايران می‌گذره و با استقبال بسيار زيادی هم روبرو شد...از همان روزی که تب اورکات همه‌گير شد تا کنون خيلی‌ها در مورد هويت اورکات٬ضعف و قوت اين سيستم٬جذابيتهايش و چرايی استقبال ايرانيان از آن نوشته‌اند...اين اواخر هم يه مطلب جالبی در يکی از وبلاگها ديدم که در مورد اعتماد کردن بيش از اندازه ايرانيان به اين سيستم نوشتند‌و از اينکه برخلاف روحيه محتاطانه‌ای که دارند تقريبا بی‌پروا به معرفی خودشان پرداخته‌اند و دنيای ارتباطات خودشان را در معرض ديد ديگران قرار داده‌اند٬تعجب کرده بودند؛که به نظر من هم مقاله‌ای جالب بود که نياز به شکافتن و پرداختن بيشتری دارد.
مساله‌ای که امروز می‌خواهم بنويسم در ادامه مطلب اون دوست عزيز ناشناس من می‌باشد٬درسته که اعتماد ايرانيان در اورکات برخلاف روحيه محافظه‌کارانه و دورويانه(مزورانه)هميشگی‌شان بوده٬اما به نظر من اين اعتماد باز هم کامل نبوده و باز هم اين روحيه وجود دارد.کافی است وارد اورکات شويد و نگاهی به عکس دوستانتان بياندازيد.می‌بينيد که خيلی‌ها که معمولا٬خانم هم هستند عکس خودشان را قرار نداده‌اند و يا عکس کودکی و يا محو و دور خودشان را قرار داده‌اند به طوری که اگر از نزديک نديده باشيدشان٬هرگز قيافه آنها را نخواهيد دانست و اين برايم جای سوال و تناقضه که چرا با اينکه اين‌قدر خود را به صورت باز معرفی کرده‌اند و همه را در دنيای خويش شريک نموده‌اند٬اما در مورد عکس خودشان اينگونه محتاطانه برخورد کرده‌اند؟...ايرانيان انسانهای پيچيده‌ای هستند.

/ 22 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی تا

آخه ميگن عقل ما آدما به چشممونه..شايد اونا هم فکر ميکنن که نبايد صورت خودشونو در معرض ديد بزارن و جور ديگه شناخته بشن....!!!!!

mohammad

نم نم ببار نم نم - چون قطره های شبنم :ی موفق باشی

bacchus

به پيچيدگی يه کلافه سر در گم...!!!

Divo0ne_baclasS

Salaaaaaaaaaam bar to ey do0ste aziz , ahavalat kho0be? khosh migzare??? , rastiiiii , mido0ni chi shode??????? , man Up kardaaaaaaaam , bavaret mishe??????? , khosh hal misham biay pisham ye sari behem bezani , matnet ham bahal bo0d , khosh bashi , felan bye

عقيق

سلام...ميدونی خاصيت پياز چيه؟ حالا بعضی از پيازا فقط حول يک محور رشد ميکنن و بعضی چند محور...از ما ملت پياز تر وجود نداره يعنی من نديدم...ما اونقدر پيچيده ايم که خودمونم نميتونيم خودمونو هضم کنيم . اين شايد يکی از دلايل بی اعتمادی به نفس باشه و اينکه ما ملت البته دو از جون خوباش سوء استفاده چی و فضوليم و نميخواهيم هم درست بشيم.ميبينم که روز به روز بدتر ميشيم. کاش بتونيم ساده باشيم و بی ريا. ای پدر جان ای ای ای...از دست دنيا ...

payam

دوست من برات پيچيدست .واقعا اگه يه نگاه بکنی به دور و اطرافت ميبينی که حق دارن.

armin

اوركات فيلتر شده. ميگم دكتر!!!!!!!!!!!!! همينه كه هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

armin

وقتي فرهنگ زور بزند كه از مكتب نتيجه شود..... و قتي ما را شاهان احمق و آخوندهاي معلوم الحال تاريخ ايران مجبور كردند كه فرهنگمان دين باشد مي خواهي همين نشود؟ (جهت توضيح عرض مي كنم كه منظورم نه فقط به اسلام ناب ناب ناب محمدي است)